---
title: "Emsland Moormuseum"
url: "https://www.vakantieland-nedersaksen.nl/poi/emsland-moormuseum"
description: "Het veen in het spanningsveld tussen natuur en techniek! Het museum beschikt over twee moderne tentoonstellingshallen, gevuld met allerhande kaartmateriaal, filmdocumenten, originele machines en modellen over het harde leven van de kolonisten in het veen - tot en met de grootschalige industriële turfwinning met 's werelds grootste stoomploeg. Het 30 hectare tellende buitenterrein is via een vlonderpad of met het veentreintje te verkennen. In de historische Siedlerhof, een keuterboerderij, worden oude huisdierrassen gehouden. In het café kunt u genieten van regionale specialiteiten, zoals de boekweitpannenkoek."
language: "nl"
type: "Place"
image: "https://dam.destination.one/170397/54b7118e63c8020316242322feccf5a722880c1d5726481ebb57dbb3a6b14d08/emsland-moormuseum.jpg"
breadcrumb: "Root > Home > Special > Destination.Data Details > Poi"
---

Delen

Emsland Moormuseum
==================

- Veen

Emsland Moormuseum 

**Van vervening tot en met natuurherstel**

Het veen in het spanningsveld tussen natuur en techniek! Het museum beschikt over twee moderne tentoonstellingshallen, gevuld met allerhande kaartmateriaal, filmdocumenten, originele machines en modellen over het harde leven van de kolonisten in het veen - tot en met de grootschalige industriële turfwinning met 's werelds grootste stoomploeg. Het 30 hectare tellende buitenterrein is via een vlonderpad of met het veentreintje te verkennen. In de historische Siedlerhof, een keuterboerderij, worden oude huisdierrassen gehouden. In het café kunt u genieten van regionale specialiteiten, zoals de boekweitpannenkoek.

Meer lezen

Goed om te weten
----------------

Openingstijden

Exploitatie veldspoorweg:
Vanaf 01.03.2024 rijdt de sneltram op de volgende tijden:
di t/m za: 11:30, 14:30, 16:00
Zon. en feestdagen: 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 en 16:00

Vrije dagen: maandag

Meer lezen

Prijsinformatie

Individuele bezoekers
Volwassenen 7 €
Scholieren/studenten/gehandicapten/ALG-ontvangers 3 €
Gezinnen 16 €

Kosten rondleiding
60 min. 40 €
90 min. 60 €
120 min. 80 €
150 min. 100 €
180 min. 120 €

Lichte treinrit
Volwassenen € 3
Scholieren/studenten/gehandicapten/ALG-ontvangers € 2

Kaartjes voor een ritje met de sneltram zijn verkrijgbaar bij de kassa van het museum.
Er zijn ook speciale reistijden voor groepen op aanvraag.
Beperkt gebruik bij slecht weer! De reis duurt ongeveer 30 minuten.

Meer lezen

Certificering en kwaliteitszegel - Overig

- Kindervakantieland (Nedersaksen)

Barrièrevrijheid

**Reizen voor iedereen**

**Algemene informatie over toegankelijkheid**

Meer lezen

Documenten

Meer lezen

Licentie (stamgegevens)

Emsland Tourismus GmbH

In de buurt
-----------

Op de kaart bekijken

- Bezienswaardigheden
    
    
    - Veen
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    - Veen
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    - Veen

Contact

Geestmoor 6

49744 Geeste - Groß Hesepe