---
title: "Harzer-Hexen-Stieg - 4. Etappe Südvariante - von Drei Annen Hohne über Hasselfelde nach Altenbrak"
url: "https://www.vakantieland-nedersaksen.nl/tour/harzer-hexen-stieg-4-etappe-suedvariante-von-drei-annen-hohne-ueber-hasselfelde-nach-altenbrak"
description: "We bereiken Hasselfelde via de zonovergoten hoogvlakte van de Neder-Harz. De houtskoolverbrandingsroute begint in het kuurpark van de stad. Net als de mijnbouw in de Oberharz heeft de houtskoolverbranding op veel plaatsen in dit gebied zijn sporen nagelaten. Om niet achteloos voorbij te lopen, vestigen informatieborden onze aandacht op de overblijfselen in het landschap. De traditie van de houtskoolproductie wordt vandaag de dag nog steeds liefdevol in stand gehouden. In de show houtskooloven in het Stemberghaus roken de stapels en het kruidige aroma dringt al van verre het bos binnen. Als je de ruimte hebt, kun je een zak echte Harz houtskool mee naar huis nemen."
language: "nl"
type: "SportsActivityLocation"
breadcrumb: "Root > Home > Special > Destination.Data Details > Tour"
---

GPX

Delen

Harzer-Hexen-Stieg - 4. Etappe Südvariante - von Drei Annen Hohne über Hasselfelde nach Altenbrak
=================================================================================================

- 30,30 km lang
- Moeilijkheidsgraad: middelzwaar
- Voorwaarde: eenvoudig
- Wandelen

- 7:30 h
- 30,30 km
- 173 m
- 416 m
- 300 m
- 542 m
- 242 m
- 
- Start: Drei Annen Hohne
- Bestemming: Altenbrak

Het zuidelijke deel leidt over het Rappbode stuwmeer en langs het Hassel stuwmeer naar het plateau van de centrale Harz met het mooie kuuroord Hasselfelde. De route gaat verder langs het houtskoolverbrandingspad, dat we volgen naar het houtskoolverbrandingsmuseum, waarbij we de aromatische geur van de houtskoolstapels opsnuiven. Altenbrak is nu nog maar een klein stukje verwijderd.

We bereiken Hasselfelde via de zonovergoten hoogvlakte van de Neder-Harz. De houtskoolverbrandingsroute begint in het kuurpark van de stad. Net als de mijnbouw in de Oberharz heeft de houtskoolverbranding op veel plaatsen in dit gebied zijn sporen nagelaten. Om niet achteloos voorbij te lopen, vestigen informatieborden onze aandacht op de overblijfselen in het landschap. De traditie van de houtskoolproductie wordt vandaag de dag nog steeds liefdevol in stand gehouden. In de show houtskooloven in het Stemberghaus roken de stapels en het kruidige aroma dringt al van verre het bos binnen. Als je de ruimte hebt, kun je een zak echte Harz houtskool mee naar huis nemen.

Vanaf de Königshütte gaan we richting Hasselfelde, richting de Warme Bode. We wandelen over de paden van keizers en koningen en komen uiteindelijk bij de Rappbode voorburg. De overblijfselen van het kasteel van Trageburg zijn slechts vaag herkenbaar - maar de oever biedt hier een idyllisch picknickplekje op moskussens. De burcht beschermde ooit een doorwaadbare plaats in de Rappbode. Deze handelsroute werd meer dan 1000 jaar geleden al gebruikt. De route gaat verder via Hasselfelde over het houtskoolbranderspad, langs het Stemberghaus naar Altenbrak.

Meer lezen

Goed om te weten
----------------

Soorten wegdek

Straat (6%)

Asfalt (4%)

Grind (58%)

Weg (23%)

Pad (9%)

Beste jaargetijde

geschikt

weersafhankelijk

- Jan
- Feb
- Maa
- Apr
- Mei
- Jun
- Jul
- Aug
- Sep
- Okt
- Nov
- Dec

Heenreis &amp; parkeren

**Vertrek**

Drei Annen Hohne liegt an der L100 zwischen Wernigerode und Schierke.

Altenbrak: In Blankenburg von A36 auf B81 wechseln; kurz vor Wendefurth auf die L94 abbiegen.

Meer lezen

**Parkeren**

In Drei Annen Hohne und in Altenbrak gibt es einen kostenpflichtige Parkplätze vorhanden.

Meer lezen

**Openbaar vervoer**

Drei Annen Hohne ist mit der Harzer Schmalspurbahn (www.hsb-wr.de) sowie mit dem Bus 264 (www.hvb-harz.de) ab Wernigerode erreichbar.

Altenbrak ist per Bus 257 (www.hvb-harz.de) von Blankenburg oder Thale erreichbar.

Meer lezen

Literatuur

**Harzer-Hexen-Stieg - offizieller Wanderführer**

Wegbeschreibung in beide Richtungen, 5 Etappen, 2 Alternativrouten, Höhenprofile, Grafiken, Übersichtskarte, Einkehr- und Übernachtungsmöglichkeiten, GPS-Tracks, Stempelstellen \| 80 Seiten, Format 120 x 190 mm \| Schmidt-Buch-Verlag

Erhältlich im www.harzinfo-shop.de.

Meer lezen

Licentie (stamgegevens)

Harzer Tourismusverband

Kaart

Harzer Hexen-Stieg 1 : 30 000: Offizielle Karte zum anerkannten Prädikatswanderweg im Harz. Herausgeber: Harzer Tourismusverband &amp; Harzklub Verlag: Schmidt-Buch-Verlag \| Erhältlich im www.harzinfo-shop.de

Meer lezen

In de buurt
-----------

Op de kaart bekijken

- Tours
    
    28,52 km
    
    
    - Wandelen
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    19,91 km
    
    
    - Wandelen
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    96,23 km
    
    
    - Wandelen

Contact

38875 Wernigerode OT Drei Annen Hohne

GPX bestand downloaden

- 
- 
- 
-