---
title: "Harzer-Hexen-Stieg - 5. Etappe - von Altenbrak nach Thale"
url: "https://www.vakantieland-nedersaksen.nl/tour/harzer-hexen-stieg-5-etappe-von-altenbrak-nach-thale"
description: "De forellen uit de rivier de Bode zijn bekend, populair en heerlijk. Ze worden vers gevangen en op tafel gezet in Altenbrak en Treseburg. De rustig kabbelende Bode is hun thuis.In Treseburg betreden we het natuurreservaat Bodevallei, een van de oudste natuurreservaten in Duitsland. Vóór 1865 was het niet mogelijk om door het stuk voor ons te lopen. De rots lag te dicht bij het water, er was geen ruimte voor een doorgang en de technische mogelijkheden waren nog niet toereikend om er een te maken.Eerst nemen we echter een comfortabel pad de kloof in, die hier nog breed genoeg is. Het water kabbelt zachtjes in de diepte, geen enkel geluid van de beschaving verstoort de idylle. Maar al snel wordt het pad smaller, komt het water dichterbij en reiken de rotsen links en rechts steeds hoger. Uiteindelijk buldert de rivier door haar steenbedding, nevel hangt in de lucht en granieten wanden van wel 250 meter hoog rijzen omhoog.Op de top zijn de Rosstrappe en Hexentanzplatz met een goed oog te zien, ooit mystieke gebedshuizen en nu populaire excursiebestemmingen. De route gaat verder langs de rivier de Bode en later door het Friedenspark naar de eindbestemming van de Harzer Heksenweg."
language: "nl"
type: "SportsActivityLocation"
image: "https://dam.destination.one/1081448/2d1abe54c0ad7d2085cf62f09aecc3486364220516fd425ea60f1e858fdc63c1/die-rosstrappe-im-bodetal.jpg"
breadcrumb: "Root > Home > Special > Destination.Data Details > Tour"
---

GPX

Delen

Harzer-Hexen-Stieg - 5. Etappe - von Altenbrak nach Thale
=========================================================

- 14,17 km lang
- Moeilijkheidsgraad: gemakkelijk
- Voorwaarde: erg gemakkelijk
- Fantastisch panorama
- Wandelen

Die Rosstrappe im Bodetal

- 4:00 h
- 14,17 km
- 183 m
- 297 m
- 173 m
- 337 m
- 164 m
- 
- Start: Altenbrak
- Bestemming: Thale

Op deze etappe betreden we de "Grand Canyon" van het Harzgebergte - het Bohedal tussen Treseburg en Thale. Hier torenen granieten wanden tot 250 meter hoog links en rechts van het pad. In Thale is een omweg naar de Rostrappe of Hexentanzplatz de moeite waard.

De forellen uit de rivier de Bode zijn bekend, populair en heerlijk. Ze worden vers gevangen en op tafel gezet in Altenbrak en Treseburg. De rustig kabbelende Bode is hun thuis.
In Treseburg betreden we het natuurreservaat Bodevallei, een van de oudste natuurreservaten in Duitsland. Vóór 1865 was het niet mogelijk om door het stuk voor ons te lopen. De rots lag te dicht bij het water, er was geen ruimte voor een doorgang en de technische mogelijkheden waren nog niet toereikend om er een te maken.
Eerst nemen we echter een comfortabel pad de kloof in, die hier nog breed genoeg is. Het water kabbelt zachtjes in de diepte, geen enkel geluid van de beschaving verstoort de idylle. Maar al snel wordt het pad smaller, komt het water dichterbij en reiken de rotsen links en rechts steeds hoger. Uiteindelijk buldert de rivier door haar steenbedding, nevel hangt in de lucht en granieten wanden van wel 250 meter hoog rijzen omhoog.
Op de top zijn de Rosstrappe en Hexentanzplatz met een goed oog te zien, ooit mystieke gebedshuizen en nu populaire excursiebestemmingen. De route gaat verder langs de rivier de Bode en later door het Friedenspark naar de eindbestemming van de Harzer Heksenweg.

Meer lezen

Die Rosstrappe im Bodetal

Goed om te weten
----------------

Soorten wegdek

Asfalt (4%)

Grind (25%)

Weg (29%)

Pad (42%)

Beste jaargetijde

geschikt

weersafhankelijk

- Jan
- Feb
- Maa
- Apr
- Mei
- Jun
- Jul
- Aug
- Sep
- Okt
- Nov
- Dec

Routebeschrijving

Der Harzer-Hexen-Stieg verläuft auf dieser Etappe immer entlang der Bode, die von Altenbrak bis kurz hinter Treseburg breit und sachte dahin fließt. Nach Treseburg betreten wir den Gand Canyon des Harzes, hier wird der Weg enger und steiler, die Bode wird zum rauschenden Wildbach, bis sie sich kurz vor Thale wieder beruhigt und auch den Harzer-Hexen-Stieg entlässt. Zum Start und Ziel am Bahnhof ist es nun nicht mehr weit, und hoffentlich reicht die Zeit noch für eine Einkehr in die Stadt im „Sagenharz“.

Meer lezen

Heenreis &amp; parkeren

**Vertrek**

Altenbrak: In Blankenburg von A36 auf B81 wechseln; kurz vor Wendefurth auf die L94 abbiegen.

Thale: A36 Richtung Thale/Friedrichsbrunn/Westerhausen, L240 und L92

Meer lezen

**Parkeren**

Sowohl am Etappenbeginn und -ende gibt es kostenpflichtige Parkplätze.

Meer lezen

**Openbaar vervoer**

Altenbrak ist per Bus 257 (www.hvb-harz.de) von Blankenburg oder Thale erreichbar.

Der Harzer-Hexen-Stieg endet unmittelbar gegenüber dem Bahnhof der Deutschen Bahn.

Meer lezen

Literatuur

**Harzer-Hexen-Stieg - offizieller Wanderführer**
Wegbeschreibung in beide Richtungen, 5 Etappen, 2 Alternativrouten, Höhenprofile, Grafiken, Übersichtskarte, Einkehr- und Übernachtungsmöglichkeiten, GPS-Tracks, Stempelstellen \| 80 Seiten, Format 120 x 190 mm \| Schmidt-Buch-Verlag
Erhältlich im www.harzinfo-shop.de.

Meer lezen

Licentie (stamgegevens)

Harzer Tourismusverband

Veiligheidsinstructies

Auf dem Harzer-Hexen-Stieg-Abschnitt in Treseburg besteht auf dem Streckenverlauf hinter dem "Hotel Bodeblick" Steinschlag Gefahr. Bitte beachten Sie die Hinweisschilder vor Ort und passen auf diesem Streckenabschnitt besonders auf.

Meer lezen

Kaart

Harzer Hexen-Stieg 1 : 30 000: Offizielle Karte zum anerkannten Prädikatswanderweg im Harz. Herausgeber: Harzer Tourismusverband &amp; Harzklub Verlag: Schmidt-Buch-Verlag \| Erhältlich im www.harzinfo-shop.de

Meer lezen

In de buurt
-----------

Op de kaart bekijken

- Tours
    
    28,52 km
    
    
    - Wandelen
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    96,23 km
    
    
    - Wandelen
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    8,53 km
    
    
    - Wandelen

Contact

06502 Thale

GPX bestand downloaden

- 
- 
- 
-