Otto Haesler Museum
Met een origineel bewaard gebleven en gemeubileerde arbeiderswoning van Bauhaus, een arbeiderswoning ingericht in de jaren 1950, vluchtelingenhuisvesting uit 1945, een origineel was- en badhuis uit 1931 en een uitgebreide fototentoonstelling over het leven in een arbeiderswoning van Bauhaus is dit museum uniek in Duitsland.
Architect otto haesler
otto haesler (1880-1962) was een van de grote architecten van de 20e eeuw met een internationale reputatie. Hij werkte van 1906-1933 als zelfstandig architect in Celle.
Zijn woonwijken en gebouwen in de Bauhaus-stijl zijn kenmerkend voor het stadsbeeld. Zijn woonwijken in Celle, Karlsruhe, Kassel en Rathenow (1926-1931) behoorden tot de meest vooruitstrevende en baanbrekende gebouwen van de Weimarrepubliek in die tijd.
Een van Haeslers opmerkelijke werken is de basisschool in Celle uit 1926-1928. De school is vandaag de dag nog steeds een pronkstuk dankzij het opvallende kubusvormige exterieur en het unieke, uiterst functionele interieurontwerp.
Goed om te weten
Openingstijden
- De laatste openingsdag in 2024 is 15.12.2024
Het museum is weer open vanaf vrijdag 24 januari 2025.
Rondleidingen - ook buiten openingstijden - per telefoon +49 5141 217487 of info@haeslerstiftung.deVrije dagen: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag Prijsinformatie
- Toegang gratis, donaties welkom.
Geschiktheid
Mogelijkheden bij slecht weer
voor ieder weertype
voor groepen
voor individuele gasten
Contactpersoon
Licentie (stamgegevens)
Stadt Celle - Fachdienst Tourismus



