Wilhelm Busch Land Wiedensahl
Het Wilhelm Busch Land in Wiedensahl is een charmant cultureel ensemble dat geheel in het teken staat van de beroemde tekenaar en satiricus Wilhelm Busch. In het pittoreske dorpje waar Busch werd geboren, komen bezoekers dicht bij het creatieve erfgoed van een van Duitsland’s meest geliefde kunstenaars. Het hart van het geheel vormt het geboortehuis van Wilhelm Busch, waar authentieke meubels, historisch beeldmateriaal en unieke Dokumenten het leven en werk van de kunstenaar tastbaar maken. Rondom dit huis bevinden zich meerdere historische gebouwen die zorgvuldig zijn gerestaureerd en nu als tentoonstellingsruimten en museale locaties dienen. Hier wordt niet alleen Buschs humorvolle kijk op de wereld levend gehouden, maar ook de geest van de tijd waarin hij leefde. De bijzondere combinatie van authentieke architectuur, inspirerende kunst en dorpse rust maakt het Wilhelm Busch Land tot een geliefde bestemming voor cultuurliefhebbers, gezinnen en schoolgroepen. Een bezoek aan Wiedensahl is een uitnodiging om even stil te staan, te lachen en te ontdekken hoe tijdloos de observaties van Wilhelm Busch nog steeds zijn. Dit bijzondere museumdorp biedt een unieke mix van geschiedenis, cultuur en landelijke charme – een plek waar kunst en levenslust hand in hand gaan.
Goed om te weten
Openingstijden
Elke 1e zondag van de maand om 14:00 uur is er een gratis openbare rondleiding (museumbezoek verplicht). De rondleiding begint bij het Geboortehuis.
Bezoekersgroepen kunnen ook een afspraak maken.
Bezoekersgroepen kunnen ook een afspraak maken.
Prijsinformatie
Prijs volwassene: € 6,00
Prijs gezin: € 13,00
Volwassenen € 6,00 per persoon
Groepen van 10 of meer € 5,00 per persoon
Jongeren van 10 - 18 jaar € 2,00 per persoon
Kinderen tot 10 jaar gratis toegang
Familieticket 13,00 €
De toegangskaarten zijn geldig voor alle faciliteiten van het Wilhelm Busch Land Wiedensahl
Groepen van 10 of meer € 5,00 per persoon
Jongeren van 10 - 18 jaar € 2,00 per persoon
Kinderen tot 10 jaar gratis toegang
Familieticket 13,00 €
De toegangskaarten zijn geldig voor alle faciliteiten van het Wilhelm Busch Land Wiedensahl
Geschiktheid
voor ieder weertype
voor groepen
voor families
voor individuele gasten
voor kinderen (alle leeftijden)
Gesproken talen
Duits
Heenreis & parkeren
Das Wilhelm Busch Land Wiedensahl ist am besten mit dem Auto oder Fahrrad erreichbar. Das Geburtshaus von Wilhelm Busch und das Museum befinden sich jeweils an der Hauptstraße. Parken kann man nur in den Seiten- bzw. an der Hauptstraße.
Aanvullende informatie
Die Museumslandschaft Wihlem Busch Wiedensah e.V. vereint die Vereine Förderkreis Wilhelm Busch und Heimatbund Wiedensahl e.V. und ist organisatorisch für die Museumsarbeit des Wilhelm Busch Landes Wiedensahl verantworlich.
Contactpersoon
Wilhelm Busch Land Wiedensahl
Firma Dreyer Carsten
Hauptstraße 68a
31719 Wiedensahl
License (master data)
In de buurt







