- 6:26 h
- 25,94 km
- 57 m
- 57 m
- 15 m
- 68 m
- 53 m
- Start: Toeristische informatie Gartow: Springstraße 14, 29471 Gartow
- Bestemming: Toeristische informatie Gartow: Springstraße 14, 29471 Gartow
Als je op zoek bent naar een afwisselende, gezinsvriendelijke wandeling, dan is de Höhbeck-Elbholz Trail iets voor jou. De route voert je door de Elbholz, langs kleine en grote rivieren en meren en door charmante vakwerkdorpjes, zoals Gartow met het op de monumentenlijst geplaatste kasteel Gartow uit 1225. Dit is het thuis van zeearenden en bevers, die je in hun natuurlijke omgeving kunt zien vanaf de twee uitkijktorens op de Höhbeck en in de Elbholz als je geluk hebt. De 76 meter hoge Höhbeck is een geesteneiland dat in de ijstijd is gevormd en tot de bouw van het waterpompstation bij Restorf in de jaren 1950 tijdens grote overstromingen steeds weer in een eiland veranderde. Het Höhbeck Museum in Vietze en de Woodhenge tijdvensters bij Restorf tonen je spannende prehistorische opgravingen van Höhbeck, dat al sinds de vroege steentijd bewoond is. De terrassen aan de oever van het meer in Gartow en de kasteelkeuken nodigen je uit voor een welverdiende verfrissing na je wandeling.
Routepunten
Goed om te weten
Soorten wegdek
Beste jaargetijde
Routebeschrijving
Voorzieningen
Heenreis & parkeren
Von Hamburg über die A1 (Beschilderung in Richtung Bremen), A39 (Beschilderung in Richtung Lüneburg) bis Lüneburg fahren. Dort die B216 (Beschilderung in Richtung B216/Dannenberg/Dahlenburg/Bleckede) bis Dannenberg nehmen und der und B191 bis Gartow folgen.
Von Berlin über die A10 (Beschilderung in Richtung Hamburg), A24 (ebenfalls Richtung Hamburg) und weiter auf B189 (in Richtung Pritzwalk/Heiligengrabe) fahren. Dann der B493 bis Gartow folgen.
Springstraße 14, 29471 Gartow; vor der Touristinformation Gartow
Koordinaten:
Geographisch: 53.026456, 11.460794
UTM: 32U 665029 5878045
Der Ostbahnhof Dannenberg (Elbe) ist von Lüneburg mit dem ERX82 zu erreichen. Von dort fährst Du mit dem Bus 8000 zum ZOB Lüchow (Wendland) und nimmst dort den Bus 8060 in Richtung Vietze/Höhbeck. Ausstieg: Haltestelle Altenheim in Gartow.
Zu manchen Zeiten verkehren diese Busse als RUF-Busse. Die RUF-Busse erreichst Du per Telefon unter +49 5841 977 377.
License (master data)
Tip van auteur
Kijk naar de zeearend vanaf het uitkijkpunt Elbholz & spring in het koele water van het Gartow meer
Ogen open - misschien zie je de bever!
Veiligheidsinstructies
Kaart
In de buurt









