NORDPFAD Börde Sittensen

16,90 km lang
Round trip
Moeilijkheidsgraad: gemakkelijk
Condition: medium
Hiking trail
Wandelen
Nordic walking

Van de idyllische watermolen tot het Tister Bauernmoor

Kijk achter historische taferelen, treed in de voetsporen van een oude aristocratische familie, volg de Oste en hoor voor één keer niets anders dan het gezang van de vogels als ze over de uitgestrekte heide vliegen. Deze noordelijke route biedt unieke momenten!

Goed om te weten

Soorten wegdek

Asfalt

Beste jaargetijde

geschikt
weersafhankelijk

Routebeschrijving

De NORDPFAD begint bij de watermolen in Sittensen bij de idyllische molenvijver, die wordt gevoed door de Oste. Even later, achter de molenvijver, komen we bij hetHuismuseum Sittensen met zijn tuin en visvijvers. We volgen de loop van de Oste over een smal pad, passeren de Rastplatz Ostebogen en verlaten het rivierpad. Door velden en weiden en gedeeltelijk langs het voormalige kerkpad bereiken we Burgsittensen en even later het terrein van het kloosterdomein Burgsittensen. Hier treden we in de voetsporen van de adellijke familie "Schulte von der Lüh". Een korte wandeling leidt ons langs de beek Burgsittensen naar de begraafplaats van de familie en uiteindelijk naar het landgoed met jachthuis en slotgracht.

Vanaf Burgsittensen lopen we door het bos naar het 1000 ha grote Natuur- en vogelreservaat Tister Bauernmoor. Vanaf de parkeerplaats komen we eerst langs het treinstation en het café van de kleine veenbaan. Daarna loopt een 1,3 km lang, mooi aangelegd pad door het midden van de heide. We kunnen ook het kleine pad nemen dat op een gegeven moment naar links afbuigt en nog verder de heide in gaat en een aantal mooie plekken biedt om te vertoeven, weg van de hoofdroute. Aan het einde keren we terug naar het hoofdpad, dat we blijven volgen tot we het drempelvrije uitkijkplatform en later de 6,5 meter hoge uitkijktoren bereiken. Vanaf beide uitkijkpunten hebben bezoekers een indrukwekkend uitzicht op de uitgestrekte, opnieuw bevochtigde heidegebieden en de vogels die er leven. In de lente en herfst kunnen grote groepen ganzen, kraanvogels en andere "reizigers" worden waargenomen. Deze vinden tijdens hun trek een beschutte rust- en slaapplaats in het Tister Bauernmoor.

Bezoekers kunnen het veen ook verkennen met deMoorbahn Burgsittensen die rustig naar de twee uitzichtpunten rijdt. Hij rijdt elke zondagmiddag - behalve in de winter. Op afspraak zijn er ook ritten beschikbaar voor groepen op andere tijden dan de reguliere rijtijden. Onderweg stopt de machinist af en toe om je allerlei interessante weetjes over de heide te vertellen. Op de terugweg kun je het veenbaantreintje weer nemen of gewoon teruglopen.



Eenmaal terug op de parkeerplaats verlaten we de heide op dezelfde manier en gaan we bij de kruising achter de parkeerplaats linksaf het Burgsittenser Wald in. We wandelen over bos- en weidepaden door het koele en afwisselende bosgebied. Aan het einde van het bos wacht ons een prachtig uitzicht over de Feldmark. Door velden en langs hetTrouwboompad, met zijn talrijke appelbomen, lopen we uiteindelijk richting Sittensen. Door een woonwijk bereiken we de rode bakstenen St. Dionysiuskerk. Nu is het nog maar een paar stappen terug naar Wassermühle Sittensen. Als het open is, kun je ook het ambachtsmuseum bezoeken, dat zich direct in het gebouw bevindt. Een korte omweg leidt ook naar het centrum met zijn verfrissings-, winkel- en overnachtingsmogelijkheden. 

Verbinding met andere NORDPFADEN
Een ongeveer 4,5 km lang toegangspad leidt vanaf startpunt 1 bij de Sittensen watermolen naar de wandelbestemming Hohe Buchen des NORDPFADES Kuhbach-Oste.

Belangrijke opmerking bij nat weer
Als het de dagen ervoor veel heeft geregend, kan het pad vanaf de parkeerplaats van de Burgsittensen veenbaan door het Burgsittensen bos erg nat zijn en gedeeltelijk onder water staan. Er is een alternatieve route die langs de bosrand bij het jachthuis het Burgsittensenbos in leidt.

Algemene storingsmeldingen
Voordat u gaat wandelen, moet u kijken opwww.nordpfade.de  om meer te weten te komen over mogelijke omleidingen en verstoringen van het pad, bijvoorbeeld door overstromingen, stormschade of bosbouwwerkzaamheden.



Routebewegwijzering

Markierungszeichen
Das Markierungszeichen zeigt ein weißes „N“ auf orangem Grund mit dem Namen des NORDPFADES Börde Sittensen. 

Beschilderung
Zielwegweiser ergänzen die Markierung und sind an markanten Stellen platziert. Auf den Wegweisern sind Orte aufgeführt, die sich auf der Strecke befinden oder von dort abzweigen, samt den Entfernungskilometern. Unterhalb befindet sich das Logo des jeweiligen NORDPFADES.

Heenreis & parkeren

Het is ongeveer 10-15 minuten vanaf de A1 naar de startpunten, waar een informatiebord en parkeergelegenheid zijn.

  • Beginpunt 1: 27419 Sittensen, Wassermühle Sittensen, Mühlenstraße
  • Beginpunt 2: 27419 Tiste, Moorbahn Burgsittensen / Haus der Natur, Hauptstraße 7

Er zijn twee parkeergarages bij het NORDPFAD. Daar vind je ook de respectieve startpunten.

  • Parkeerplaats 1: 27419 Sittensen, Wassermühle Sittensen, Mühlenstraße
  • Parkeerplaats 2:  27419 Tiste, Moorbahn Burgsittensen / Haus der Natur, Hauptstraße 7

Anreise mit dem Bus

  • Bushaltestelle: Sittensen Busbahnhof (300 m vom Startpunkt 1 des NORDPFADES entfernt) 
  • Oste-Sprinter - Buslinie 3860: verkehrt Mo.-Sa. von Tostedt bis Zeven, in Tostedt besteht Bahnanschluss nach Hamburg und Bremen
  • Nähere Infos: www.vbn.de

Aanvullende informatie / links

Komoot
In der bekannten Outdoor-App haben wir alle 24 Rundwanderwege in einer eigenen NORDPFADE-Collection zusammengestellt. Die Touren sind auch im Portal unter der Region "Nördliche Heide" zu finden.

Noch nicht auf Komoot?
Für Neukunden gibt es einen kostenfreien Gutschein-Code. Der Code lautet ROW und kann über "Gutscheinn einlösen" auf komoot.de/g oder unter dem Link https://komoot.com/de-de/g?code=ROW eingelöst werden.

Literatuur

Die folgenden Prospekte sind kostenfrei in den örtlichen Touristinfos und unter Prospektbestellung erhältlich. Dort stehen sie auch als Download zur Verfügung. 

  • NORDPFADE-Tourenbegleiter
    Die kleine Broschüre enthält alles Wissenswerte zur Wanderregion.

  • NORDPFADE-Übersichtskarte
    Das handliche Faltblatt ist die kleine Planungsgrundlage für Umweltbewusste.

Contactpersoon

Touristikverband Landkreis Rotenburg (Wümme) e.V.
- Ihr Ansprechpartner für die NORDPFADE und die Region
Harburger Straße 59
27356 Rotenburg (Wümme)

License (master data)

Touristikverband Landkreis Rotenburg (Wümme)
License: Attribution

Sociale media

In de buurt

Contact

Touristikbüro der Börde Sittensen - Ihr Kontakt vor Ort
Am Markt 11
27419 Sittensen