De S3 Rundweg Steinhude-Großenheidorn volgt over een groot deel het voormalige spoortracé van de historische Steinhuder Meer-Bahn en biedt een afwisselende mix van natuur en cultuur. Deze route nodigt uit tot een ontspannen wandeling of fietstocht door het charmante landschap van de regio Hannover. Onderweg zijn er bijzondere bezienswaardigheden te ontdekken, zoals de karakteristieke windmolen Paula, die met haar klassieke vormgeving herinneringen oproept aan vroegere tijden. Een ander hoogtepunt is de indrukwekkende JU 52-Halle aan de rand van de luchtmachtbasis Wunstorf, waar luchtvaartgeschiedenis tastbaar wordt. Het pad voert verder door rustige natuurgebieden en bereikt uiteindelijk de idyllische nederzetting Großenheidorn Strand, een plek die uitblinkt door zijn harmonische sfeer en prachtige uitzichten over het Steinhuder Meer. Dankzij de goed aangelegde, grotendeels vlakke route is de tocht ook geschikt voor rolstoelen, kinderwagens en honden. De weg is uitstekend bewegwijzerd en verhard, wat een zorgeloze en aangename tocht garandeert. De S3 Rundweg is perfect voor wie de combinatie van ontspanning, erfgoed en landschappelijke schoonheid waardeert – een heerlijke ontdekkingstocht rondom Steinhude die het hele jaar door uitnodigt om te genieten.
Goed om te weten
Beste jaargetijde
geschikt
weersafhankelijk
Routebeschrijving
Langs de oude spoorlijn en de Paula-molen gaat de route in de richting van Großenheidorn en het Ostenmeergebied terug naar het stadscentrum van Steinhude.
Routebewegwijzering
Der Weg ist mit "S3" ausgeschildert.
Heenreis & parkeren
Als je de zuidelijke oever van het Steinhuder Meer wilt bereiken, kun je vanaf de snelweg A2 de afslagen Wunstorf/Luthe of Wunstorf/Kolenfeld nemen. De B441 en B442 brengen je naar je bestemming.
In Steinhude raden we je aan gebruik te maken van de grote parkeerplaats "Am Bruchdamm".
Je kunt hier de hele dag parkeren voor €5,00.
Je kunt hier de hele dag parkeren voor €5,00.
Ab Bahnhof Wunstorf:
- Buslinien 710,711, 715 oder 835 Richtung Steinhude.
Ab Bahnhof Neustadt am Rübenberge:
- Buslinie 820 und 835 Richtung Steinhude.
Contactpersoon
Steinhuder Meer Tourismus GmbH
Firma
Meerstraße 15-19
31515 Wunstorf
License (master data)
Kaart
Kartenmaterial zum Rundweg bekommen Sie in der Tourist-Information Steinhude.
In de buurt










