Salzgitter im Mittelalter

Vaste tentoonstelling
Bij het beschrijven en ensceneren van de Middeleeuwen werd de eerste paar eeuwen voornamelijk gebruik gemaakt van archeologische vondsten. Pas in de 8e eeuw verschenen er schriftelijke verslagen en verklaringen over gebeurtenissen in de regio Salzgitter. Dit was de tijd van de integratie van het hertogdom Saksen in het Frankische Rijk.

Vanaf deze gebeurtenis worden lokale en regionale middeleeuwse gebeurtenissen in en rond Salzgitter afgebeeld. Herenhuizen en kastelen laten de historische structuren zien. Het leven op het platteland in de ongeveer vijftig dorpen van de regio Salzgitter werd gekenmerkt door landbouw en ambachten.

Het christendom werd geïntroduceerd met de integratie van de regio Salzgitter in het Frankische rijk. De kerstening vond plaats vanuit het klooster van Fulda via het nevenklooster Brunshausen bij Gandersheim en via het klooster van Corvey. Talrijke eigendomsakten van kerken en kloosters vanaf de 8e/9e eeuw bewijzen dit. Er waren drie kloosters in de stad Salzgitter: in Ringelheim (941*), in Steterburg (1001*) en in Engerode (1235*).

In het zuiden van Salzgitter ontwikkelde zich in de hoge middeleeuwen de zoutstad "Solte to gittere". In het Warnetal kwamen verschillende zoutbronnen aan de oppervlakte. De boeren uit de naburige dorpen Gitter, Vöppstedt en Kniestedt ontgonnen het "witte goud". Er waren 49 zoutpannen waarin zout werd gekookt. De nederzetting die rond de zoutbronnen ontstond was relatief klein. Een wal en grachten beschermden het dorp.

Goed om te weten

Geschiktheid

  • Mogelijkheden bij slecht weer

  • voor ieder weertype

  • Doelgroep volwassenen

  • Doelgroep gezinnen

  • Doelgroep senioren

  • voor kinderen (3-6 jaar)

  • voor kinderen (6-10 jaar)

  • voor groepen

  • voor schoolklassen

  • voor families

  • voor individuele gasten

Gesproken talen

Duits

Heenreis & parkeren

Aantal parkeerplaatsen20
Parkeerplaatsen voor minder validen6
Parkeerplaatsen voor bussen1
Über die A39, Abfahrt Salzgitter-Lebenstedt SÜD, dann in den Stadtteil Salder einfahren und gleich die erste Straße rechts (Museumstraße) nehmen.

License (master data)

Tourist-Information Salzgitter
License: Attribution, ShareAlike

In de buurt

Contact

Städtisches Museum Schloss Salder
Museumstraße 34
38229 Salzgitter - Salder

Organizer

Städtisches Museum Schloss Salder, Museumsleiter Arne Homann
Museumstraße 34
38229 Salzgitter - Salder