Ruïne Wittekindsburg

Romaanse architectuur

De Wittekindsburg dankt zijn naam aan de Saksische hoofdman Widukind.

Widukind is de geschiedenis ingegaan als tegenstander van Karel de Grote. De Saksen tartten de Frankische heerser meer dan 30 jaar (772-804). De schuilplaats bij Rulle in het Nettetal zou door Wildukind zijn gebruikt na een verpletterende nederlaag in 785. Als je tegenwoordig aan de bijna 30 minuten durende wandeling naar Wittekindsburg begint, wachten de ruïnes van de funderingsmuren van dit fort op je in het dichte bos boven het Nettetal. Archeologische opgravingen van de afgelopen jaren hebben bevestigd dat het kasteel in de 9e en 10e eeuw werd gebruikt, hoewel er natuurlijk geen permanente bewoning was. Zo zou het complex bijvoorbeeld voor de Saksen tijdens de oorlog als toevluchtsoord hebben kunnen gediend. Bovendien wordt aangenomen dat het gebied in het Nettetal tot de bezittingen van de Saksische Widukind behoorde, wat de naam van het kasteel zou verklaren.
Het complex had meerdere wallen en een versterkt hoofdkasteel dat door stenen muren en ronde torens tegen aanvallers werd beschermd.
 
Vanaf de watermolen daar kun je een bezoek aan de ruïne combineren met een lange wandeling door het prachtige Nettetal.

Goed om te weten

Openingstijden

De ruïnes van Wittekindsburg kunnen op elk moment worden bezocht.

Prijsinformatie

Die Ruine Wittekindsburg kann jederzeit kostenlos besichtigt werden.

Heenreis & parkeren

Als Ausgangspunkt einer Wanderung zu den Ruinen bietet sich die Wassermühle im Nettetal an.

Wegbeschreibung:
Von der B 68 Osnabrück-Bramsche: Abfahrt Wallenhorst, Richtung Rulle bis zur Gaststätte Lingemann. Von dort aus rechts abbiegen und der Beschilderung folgen.

Contactpersoon

Gemeinde Wallenhorst
Rathausallee 1
49134 Wallenhorst

License (master data)

Tourismusgesellschaft Osnabrücker Land mbH
License: no copyright required (Public domain) (no copyright)

In de buurt

Contact

Ruïne Wittekindsburg
Nettetal
49134 Wallenhorst - Rulle