Elberadweg von der Mündung bis Prag

  • 1.131,25 km lang
  • Moeilijkheidsgraad: middelzwaar
  • Voorwaarde: medium
  • Fiets
  • 77:55 h
  • 1.131,25 km
  • 1.533 m
  • 1.299 m
  • -1 m
  • 285 m
  • 286 m
  • Start: Kugelbake in Cuxhaven
  • Bestemming: Josephstadt in Prag
Vanaf de bron van de Elbe in het Reuzengebergte tot aan de monding in de Noordzee is de Elbe bijna 1100 kilometer lang. Omdat de fietsroute niet altijd 1:1 de oevers van de Elbe volgt en een omweg maakt langs de Vltava naar Praag in Tsjechië, is de Elbe fietsroute ongeveer 1.270 kilometer lang.

De Elbe-Radweg is al jaren een van de populairste langeafstandsfietsroutes in Duitsland. Vanaf het mooie Noordzeestrand voert de Elbe-Radweg door zeven deelstaten naar de bron van de Elbe in het Tsjechische Reuzengebergte. Gevarieerde landschappen, van uitgestrekte vlaktes tot pittoreske dorpjes en kleine steden zoals de Hanzestad Stade tot de metropolen Hamburg en Praag, wachten fietsers op de 1.270 km lange route. Het Elbe-fietspad is op veel delen van de route aan beide zijden van de Elbe bewegwijzerd. Bruggen of veerboten maken het mogelijk om op veel plaatsen van kant te wisselen.

Goed om te weten

Soorten wegdek

Onbekend (17%)
Straat (18%)
Asfalt (45%)
Grind (13%)
Weg (7%)
Pad (1%)

Beste jaargetijde

geschikt
weersafhankelijk

Routebewegwijzering

Volg het logo van de Elbe-fietsroute!

Heenreis & parkeren

Openbaar vervoer
Er zijn veel plaatsen langs het Elbe-fietspad met goede treinverbindingen, zoals Cuxhaven, Stade, Hamburg, Wittenberge, Magdeburg, Dresden en Praag.

Aanvullende informatie / links

Meer informatie over de hele Elbe-fietsroute op www.elberadweg.de

Literatuur

Het gratis Elbe-fietsroutehandboek van Cuxhaven naar de monding is verkrijgbaar bij de toeristeninformatiecentra langs de Elbe-fietsroute, de Elbe-fietsroutewebsite of door een brochure te bestellen via onze website.

Contactpersoon

Tourismusverband Landkreis Stade/Elbe e. V.
Kirchenstieg 30
21720 Grünendeich

Licentie (stamgegevens)

Tourismusverband Landkreis Stade/Elbe e.V.
Licentie: geen auteursrecht nodig (Publiek domein) (geen auteursrecht)

Veiligheidsinstructies

oktober t/m 31 maart

Dinsdag t/m donderdag, zaterdag t/m zondag 10:00 - 17:00

Sluitingstijden Wischhafen stuw:

Van 01 mei t/m 30 september

Zaterdag en zondag en op feestdagen 10:00 - 12:00 en 17:00 - 19:00

Kaart

Verkrijgbaar in de boekhandel:
bikeline Radtourenbüch Elbe-Radweg 1 en 2 van uitgeverij Esterbauer, schaal 1:75.000

Onze aanbeveling

Toeristengezin voor de ingang van het Biosphärium Elbtalaue in kasteel Bleckeder
Biosphaerium Elbtalaue - Schloss Bleckede
  • Aquarium
De Elbe veerboot in Bleckede
Elbfähre "Amt Neuhaus" in Bleckede
  • Veerboothaven