Dagelijks speelt zich aan de westgevel van het huwelijkshuis het tragische verhaal van de rattenvanger af - in een fascinerend miniatuurformaat en vergezeld van muziek. 
Verloop van het poppenspel Om 13:05, 15:35 en 17:35 uur openen de bronzen deuren, en de rattenvanger begint zijn rondes. Het publiek maakt zijn verhaal mee: van de bevrijding van de stad van de ratten tot het verdwijnen van de kinderen. 
Historische achtergrond Het poppen- en klokkenspel, dat tijdens de oorlog is vernietigd, opende zijn deuren voor het eerst weer op 4 oktober 1964. De muziek is van Jürgen Langehein (1923-1992). De figuren zijn ontworpen door Harro Siegel (1900-1985) en vervaardigd door Walter Volland (1898-1980). 
Musikale begeleiding Daarnaast klinkt dagelijks om 9:35 uur het Weserlied en om 11:35 uur het rattenvanger-lied over het klokkenspel aan de westgevel van het gebouw.