Einbecker Bierpfad - Fass 5: Von markanten Torbögen und eingelagerten Brauzutaten

Luisterstation
Interactief overige
Informatiepunt/Infopunkt
Vrijetijdsinfrastructuur, mobiliteit en service overige
Tip:  In de zomermaanden zijn er elke dag spannende publieke stadstours.
Zin in een insider tip? Maak dan een omweg naar de achtertuin van een vakwerkhuis KWS Art Lounge (Tiedexer Str. 20 a).
______________________________________________________________________

Welkom op het Bierpad van de stad Einbeck. Leuk dat je in de voetsporen treedt van ons heerlijke bier!  Volg het vatenpad door Einbeck!

Fass 5:

Voor je zie je de noordkant van de Tiedexer Strasse en daarmee de langste aaneengesloten rij vakwerkhuizen in onze stad! Veel van de huizen hebben de opvallende poorten die je al hebt gezien bij Fass 4 voor het StadtMuseum. De grote, rondboogvormige poorten waren typisch voor de stadshuizen met brouwrechten uit de 16e eeuw. Ze moesten zo hoog en breed zijn omdat op brouwdagen de gemeentelijke brouwvaten met een kar de brouwzaal in werden gereden. Overigens werd er per brouwproces zo'n 2.200 liter bier geproduceerd.
 
De vakwerkhuizen die je ziet zijn bijna allemaal gebouwd binnen een paar jaar na de verwoestende stadsbrand van 1540. Je kunt dit herkennen aan de ingekerfde jaartallen. Zoals gebruikelijk in de gotische periode werden de huizen gebouwd met een combinatie van etage- en balkenconstructies. Een bovenverdieping met een raamwerk van verdiepingen werd bovenop een begane grond gebouwd met doorlopende muurankers. De hoge zolders met meerdere verdiepingen en veel kleine ventilatieluiken zijn ook bijzonder. Hier werden graan, mout en hop voor het brouwen opgeslagen. De zakken konden aan de achterkant van de brouwzaal omhoog worden getrokken. De biervaten werden opgeslagen in de grote gewelfde kelders van de huizen.
 
Voor het volgende vat gaat u rechtdoor en dan langs de Bäckerwall naar de Krähengraben. Geniet van de korte wandeling langs onze prachtige wallen!

Goed om te weten

Openingstijden

Kan op elk moment worden bezocht.

Geschiktheid

  • voor groepen

  • voor schoolklassen

  • voor families

  • voor individuele gasten

  • Huisdieren toegestaan

  • Geschikt voor senioren

  • Geschikt voor kinderwagens

  • voor kinderen (3-6 jaar)

  • voor kinderen (6-10 jaar)

  • voor kinderen (vanaf 10 jaar)

Gesproken talen

Duits, Engels

Overige uitrusting/inrichting

  • Obstakelvrije toegang

Betaalmethoden

Gratis

Heenreis & parkeren

Die Tiedexer Straße liegt nahe des Marktplatzes in der historischen Einbecker Altstadt. Bahnreisende erreichen die Straße ab dem Bahnhof Einbeck-Mitte über den Marktplatz in rund 8 Minuten (650 m). Vom Marktplatz aus sind es nur noch 70 Meter bis zum Beginn der Tiedexer Straße.

Wer Einbeck mit dem Auto besucht, kann ganz einfach in der Tiedexer Straße parken oder einen anderen umliegenden Parkplatz (z.B. Hullerser Mauer, Breil) nutzen.

License (master data)

Tourist-Information Einbeck
License: no copyright required (Public domain) (no copyright)

In de buurt